elegancja-na-budowie

Czy budowa domu odgórnie skazuje na ubieranie rozciągniętego dresu, który dawno powinien wylądować w koszu na śmieci? Oczywiście, że nie! W takich okolicznościach możesz być elegancka!

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie. Wiąże się z niezliczoną ilością stresu, niewiadomymi oraz pieniędzmi, które po prostu się rozpływają. Kontrolując pracę usługodawców i odbierając kolejne projekty, wcale nie musisz ubierać się w najgorsze rzeczy wyciągnięte z dna szafy. Pamiętaj, że to, jak wyglądasz, ma ogromny wpływ na twoje samopoczucie, a także odbiór twojej osoby przez innych. Postaw na nienachalną elegancję. Czy wiesz, co założyć, aby czuć się kobieco nawet w takich wymagających okolicznościach? Poniżej wszystko ci wyjaśnimy.

Elegancja na budowie – dlaczego wygląd ma znaczenie?

Czy szyk to w takich okolicznościach zakładanie kilkunastocentymetrowych szpilek i skakanie w błocie, które zostawiła po sobie koparka. Nie tak rozumiemy elegancję na budowie. Być może w twojej głowie pojawia się pytanie – ale po co? Przede wszystkim zrób to dla siebie. Możliwe, że pamiętasz czas, kiedy byłaś chora i tydzień nie wychodziłaś z domu oraz piżamy. Czy pamiętasz, jak kiepsko się przez to czułaś oraz jak bardzo się to zmieniło, gdy ubrałaś się normalnie np. do pracy? Przez codzienne wizyty na budowie bardzo łatwo można popaść taki sam stan. To wszystko odbija się na twoim nastroju, pewności siebie, samopoczuciu. Pamiętaj też, że pewność siebie zdecydowanie ułatwi ci egzekwowanie pewnych czynności od innych.

Wizyta na budowie – makijaż i perfumy

Jeśli na co dzień zupełnie się nie malujesz i czujesz się z tym wspaniale, możesz zdecydowanie pominąć make-up. O perfumach staraj się jednak nie zapominać. Dobrze sprawdzą się zapachy, które nie przytłaczają, ale są wyczuwalne. Drogerie oferują szeroki wybór produktów, warto zwrócić uwagę szczególnie na perfumy Lancome. Znajdziesz nich przeróżne warianty, od bardziej słodkich, po kwiatowe. Na pewno nie można odmówić im podkreślania kobiecości.

Stylizacja na budowę – sprawdzone zestawy

Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować, stojąc przed wyborem ubrań. Jedną z nich jest rozmiar i jakość. Zadbaj o to, aby twoja szafa była pełna odzieży, która doskonale na tobie leży. Rób częste przeglądy, np. co sezon. Na jakość ubrań masz wpływ już podczas zakupów. Wybieraj naturalne tkaniny, które będą wytrzymałe i wciąż jak nowe nawet po kilku latach.

Ubranie a pogoda

Czy podstawowym elementem garderoby na budowę będą kalosze? Może się okazać, że tak. Od ciebie jednak zależy ich rodzaj. W sklepach dostaniesz wersje bardziej kolorowe, ale także takie, które z wyglądu nawet nie przypominają kaloszy. Polecamy klasyczne odcienie – czarny, granatowy, szary, odcienie zieleni. Będziesz mieć pewność, że założysz je do wszystkiego. Zrezygnuj z sandałów i klapek. Nie ma nic gorszego niż czarne od budowlanego kurzu stopy.

Eleganckie spodnie i koszula – tak czy nie?

Zdecydowanie odradzamy wszelkie eleganckie spodnie i koszule! Postaw na jeansy. One też mogą być eleganckie, szczególnie, jeśli porównasz je z dresami. Do nich dobieraj górę zgodnie z warunkami atmosferycznymi. Latem świetnie sprawdzą się krótkie spodenki wykonane z jeansu. Zrezygnuj z sukienek. Są piękne, lecz niewygodne i na pewno utrudnią wspinanie się po drabinie. Wszelkie swetry i bluzy będą odpowiednim dodatkiem, gdy zrobi się nieco chłodniej, ale niezależnie od okoliczności możesz użyć perfum Lancome Tresor in Love, by wygodę połączyć z elegancją.

Biżuteria na budowie – zachowaj umiar

Mimo tego, że biżuteria jest niezwykle elegancka, wybierz z niej jeden element. Wystarczy obrączka lub pierścionek. Ma to swoje względy praktyczne. Po pierwsze łatwo może ulec zniszczeniu coś, co ma dla ciebie sentymentalną wartość. Po drugie luźna bransoletka może okazać się niebezpieczna, gdy zahaczysz nią np. o rusztowanie lub zwisające belki.

Sama widzisz, że elegancja na budowie jest możliwa. Przyjmuje nieco inną formę, ale nadal można poczuć się dobrze i kobieco w takich warunkach, a jednocześnie zadbać o wygodę.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Budowa