Porady

Blacha trapezowa T14 – specyfikacja, zastosowanie, ceny

Blacha trapezowa T14 to wszechstronny materiał budowlany, który może mieć zastosowanie zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkaniowym. Jej unikalne właściwości i szeroki zakres zastosowań sprawiają, że jest chętnie wybierana przez inwestorów i wykonawców.

W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo specyfikacji blachy trapezowej T14, omówimy jej najczęstsze zastosowania oraz przeanalizujemy ceny. Jeśli zastanawiasz się, czy ten rodzaj blachy jest odpowiedni dla Twojego projektu, ten poradnik dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Blacha trapezowa T14 – specyfikacja materiału budowlanego

Blacha trapezowa T14 jest uniwersalnym i ekonomicznym materiałem budowlanym, który dostępny jest w następujących wariantach:

  • Blacha trapezowa T14R (Revolution) – wysokość profilu wynosi 11,8 mm, szerokość wsadu to 1250 mm, szerokość użytkowa wynosi 1130 mm, a szerokość całkowita 1170 mm, maksymalna zalecana długość arkusza wynosi 6700 mm, natomiast minimalna długość arkusza to 500 mm, minimalny spadek dachu, przy którym można stosować tę blachę, wynosi 7°, jest dostępna w profilu dachowym, opatentowane przetłoczenia gwarantują maksymalną sztywność produktu, co chroni go przed odkształceniami, wyszczerbieniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, materiał nie chłonie wody, a odprowadza ją za pomocą rowków kapilarnych, wykazuje również wysoką odporność na ekstremalne temperatury, zarówno na mróz, jak i upały;
  • Blacha trapezowa T-14 R Classic – wysokość profilu to 13 mm, szerokość wsadu to 1250 mm, szerokość użytkowa wynosi 1130 mm, a szerokość całkowita 1170 mm, maksymalna zalecana długość arkusza to 6700 mm, natomiast minimalna długość arkusza wynosi 500 mm, minimalny spadek dachu, przy którym można stosować tę blachę, wynosi 7°, produkt jest dostępny w profilu dachowym, to ekonomiczne rozwiązanie charakteryzujące się wysoką wytrzymałością, dostępna w wielu powłokach i kolorach, umożliwia łatwe dopasowanie do różnych stylów dekoracji elewacji i otoczenia budynków, klasyczne przetłoczenia sprawdzają się w niemal każdej formie architektonicznej.

Zastosowanie blachy trapezowej T14

Jak podaje producent pokryć dachowych HANBUD, blachy trapezowe T14 mają szerokie zastosowanie. Produkt ten jest przeznaczony do pokryć dachowych garaży, budynków gospodarczych oraz obiektów przemysłowych. Ze względu na swoje właściwości i wymiary, blacha profilowana sprawdza się również w pokryciach dachowych domów jednorodzinnych. Blachy trapezowe T14 o średnim profilu charakteryzują się doskonałym stosunkiem wytrzymałości do wagi, łatwością montażu i szeroką gamą dostępnych kolorów i powłok, co czyni je uniwersalnym wyborem dla wielu projektów budowlanych.

Blacha trapezowa T14 – ceny

Warto zaznaczyć, że blacha trapezowa T14 to rozwiązanie ekonomiczne. W przypadku blachy trapezowej T14R (Revolution) ceny rozpoczynają się od 32,45 zł brutto (39,91 zł netto) za m2 całkowity, czyli 33,60 zł brutto (41,32 zł netto) za m2 efektywny – to jeśli chodzi o powłokę ocynk. Natomiast blacha trapezowej T14R (Revolution) z powłoką Crown BT SSAB kosztuje 46,65 zł brutto (57,38 zł netto) za m2 całkowity, czyli 48,300 zł brutto (59,41 zł netto) za m2 efektywny. Z kolei blacha trapezowa T-14 R CLASSIC to ceny od 33,01 zł brutto (40,61 zł netto) za m2 całkowity, czyli 34,18 zł brutto (42,04 zł netto) za m2 efektywny z powłoką ocynk do 47,47 zł brutto (58,38 zł netto) za m2 całkowity, czyli 49,15 zł brutto (60,45 zł netto) za m2 efektywny z powłoką Crown BT SSAB.

Artykuł promocyjny

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady