odbiór mieszkania ze specjalistą

Odbiór techniczny mieszkania jest ostatnim etapem, który dzieli właściciela od odebrania kluczy do własnego „M”. Warto w tym czasie zdać się na pomoc specjalisty, który pomoże w rozpoznaniu najczęstszych błędów, odkrywanych podczas odbioru mieszkania i  dopełnieniu formalności z deweloperem.

Odbiór techniczny z fachowcem – Kraków

Przed podpisaniem aktu przeniesienia własności należy sprawdzić stan mieszkania odbieranego od dewelopera. Wiele osób decyduje się wykonać to samodzielnie, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pomoc specjalisty. Współpraca podczas odbioru technicznego z fachowcem jest nieoceniona, dzięki czemu możesz uniknąć przykrych niespodzianek, które wiążą się z ryzykiem poniesienia strat finansowych w przypadku wystąpienia poważnych usterek w mieszkaniu.

Fachowiec jest osobą, która pomoże sprawdzić wszystkie instalacje i metraż mieszkania oraz przeprowadzi Cię, krok po kroku, poprzez całą procedurę odbioru technicznego, gwarantując, że w razie jakichkolwiek wad zadba o zlecenie ich naprawy deweloperowi, który w takiej sytuacji powinien ponieść odpowiedzialność. fachowiec pomoże również we wszelkich, niezbędnych formalnościach podczas odbioru technicznego mieszkania.

Dlaczego warto wybrać usługi firmy odbierającej mieszkania?

Przeprowadzka do nowego mieszkania to trudny moment, związany z silnymi przeżyciami. Pomimo iż czeka się na niego wiele dni, miesięcy, a czasami nawet lat, to często emocje biorą górę. Warto więc zdać się na pomoc fachowca.

W praktyce mieszkania od dewelopera pozbawione usterek zdarzają się rzadko. Czasami wynikają one z niestarannego wykonania, a czasami są efektem czynników zewnętrznych. Niezależnie od powodu ich powstania nie powinno się ich bagatelizować z uwagi na chęć szybkiego zamieszkania w nowym mieszkaniu. Zdecydowanie warto skutecznie wynegocjować nowy termin oddania mieszkania, aby deweloper mógł naprawić usterki. Dzięki temu w przyszłości unikniesz kosztownych remontów.

Specjaliści często na każdym etapie odbioru technicznego mieszkania biorą na siebie odpowiedzialność za wykrycie wad, informują o nich dewelopera i negocjują korzystne dla Ciebie warunki naprawy. Sprawdzają też ściany, ościeżnice, drzwi, stolarkę okienną, instalacje i inne części wyposażenia mieszkania pod kątem wystąpienia możliwych nieprawidłowości, działając w Twoim interesie.

Odbiór mieszkania z fachowcem – z nami oszczędzasz na przyszłych remontach!

Wiele osób błędnie zakłada, że koszt zatrudnienia specjalisty w trakcie odbioru mieszkania jest wysoki, a nawet zbyt wysoki. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że tylko fachowiec może wykryć ewentualne usterki i na czas zgłosić je do poprawy – tak naprawdę wiele oszczędzasz, gdyż masz pewność, że już po wprowadzeniu się do nowego mieszkania nie będziesz zmuszony samodzielnie szukać fachowców i naprawiać usterek, co może sporo kosztować.

Co więcej, zatrudnienie fachowca zawsze jest lepszym rozwiązaniem niż samodzielnie odebranie mieszkania. Wynika to z faktu, że niezależnie od tego, jak dobrze przygotujesz się do samodzielnego odbioru technicznego mieszkania, to profesjonalista zawsze posiada większą wiedzę i doświadczenie, a także lata praktyki. Wynika to z faktu, że dokonuje odbioru kilkudziesięciu nieruchomości – często w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Zaufaj profesjonalistom i skorzystaj z pomocy inżyniera

Jeśli czeka Cię odbiór mieszkania, to zachęcamy do kontaktu z Odbiór.pl. Firma gwarantuje konkurencyjne ceny i profesjonalną pomoc fachowców, którzy często już przed pojawieniem się w lokalu wiedzą na co zwrócić szczególną uwagę. Działają szybko, sprawnie i posiadają profesjonalny sprzęt. Dzięki temu mogą np. zlokalizować wszelkie wycieki i zawilgocenia i ocenić stan izolacji termicznej. Dysponują również wiedzą z zakresu prawa budowlanego, co pozwala im stosować skuteczną argumentację podczas rozmów z deweloperem. Umieszczają wszelkie usterki w protokole odbioru technicznego mieszkania, co ma istotne znaczenie w zakresie przyszłych działań dewelopera związanych z ich usuwaniem lub np. negocjowaniem ostatecznej ceny zakupu mieszkania.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Budowa