lampy led

Urządzając wnętrza wiele osób zwraca uwagę na kolor ścian, styl zdobień, a także ilość dekoracji i dodatków, które będą nadawały wnętrzu przytulności i personalnego charakteru. Bez nich przestrzeń byłaby pusta, a całe mieszkanie lub jakakolwiek przestrzeń publiczna  pozbawiona duszy. Jednak podstawowe wyposażenie i akcesoria to nie wszystko. Nie każdy wie, że jedną z najważniejszych kwestii dotyczących aranżacji pomieszczeń jest wybór rodzaju oświetlenia. Odpowiednio dobrane, nie tylko pozwala normalnie funkcjonować, kiedy światło słoneczne już nie oświetla wnętrz, lecz także nadaje pomieszczeniom klimatu, eksponuje to co we wnętrzach najpiękniejsze, ukrywając niektóre mankamenty, optycznie powiększa pomieszczenia, lecz również dobrze dobrane, oświetlenie samo w sobie potrafi być świetną dekoracją. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się nowoczesne lampy LED.

Lampy LED – rodzaje i zastosowanie

Oświetlenie LED to szeroka gama produktów, do których należą, między innymi: plafony, oczka do żarówek, oprawy podtynkowe i natynkowe, spoty, reflektory, jak również ogromny wybór wśród lamp wiszących i żyrandoli. Te artykuły, jak również  panele i oprawy liniowe LED, to oświetlenie sufitowe, które sprawdzi się świetnie, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i w wielu obiektach użyteczności publicznej. Jednak to nie jedyna kategoria lamp LED, bardzo często wybieraną opcją, są również lampy LED, z kategorii oświetlenia stołowego i podłogowego. Takie rozwiązanie pozwoli nadać wnętrzom niezwykłego charakteru. Nie ma nic lepszego niż czytanie swojej ulubionej książki lub kolacja we dwoje prze klimatycznym i delikatnym oświetleniu. Istnieje też świetne rozwiązanie dla najmłodszych, a stanowią je kolorowe lampki LED do kontaktu, które rozświetlą pokój dzieci wieloma barwami. Natomiast, dla osób szukających niestandardowych rozwiązań oświetleniowych, przykuwającym wzrok rozwiązaniem są oprawy LED dla schodów i mebli.

Postaw na bezpieczeństwo i oszczędność

Wariantów oświetlenia LED jest wiele, jednak bez względu na to, lampy te posiadają dwie niesamowicie ważne zalety, a są nimi bezpieczeństwo i oszczędność. Ludzie coraz więcej czasu spędzają w pomieszczeniach zamkniętych, które przez krótki okres czasu są prawidłowo oświetlone przez naturalne światło słoneczne, dlatego właśnie trzeba się wspomagać sztucznym światłem. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są lampy LED, które są najbardziej zbliżone do naturalnego światła i nie wpływają niekorzystnie na ludzki wzrok. Kolejna ważną kwestia jest oszczędność, a dokładniej energooszczędność, ponieważ diody LED zużywają aż 80% mniej energii niż inne żarówki.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *