Domy piętrowe to budynki, które od lat nie wychodzą z mody. Oferują optymalną przestrzeń do życia, wyróżniają się interesującym wyglądem, a ich utrzymanie nie nadwyręża budżetu właścicieli. Aby ich budowa przebiegała bezproblemowo i nie narażała nas na nieprzewidziane wydatki, koniecznie wybierzmy projekt budowlany z renomowanego biura projektowego Muratora. Jakie propozycje przygotowali dla nas projektanci?

Projekty domów piętrowych od Muratora – co je cechuje?

Kolekcja dostępna na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-pietrowych/ to miejsce, w którym możemy zapoznać się z szeroką gamą gotowych projektów domów piętrowych. Co je wyróżnia? Przede wszystkim niezwykle ciekawa stylistyka, zgodna z aktualnymi trendami w architekturze. Znajdziemy tu propozycje wzorowane na amerykańskich willach, modernistyczne kostkach z płaskim dachem, jak również budynki jednorodzinne o klasycznej formie. Ich zróżnicowana powierzchnia użytkowa, wynosząca od około 90m2 do 300-400m2  pozwoli na dobranie metrażu idealnie dopasowanego do potrzeb wymagających inwestorów. Na uwagę zasługuje także starannie dopracowany układ wnętrz – zwiększający komfort ich użytkowania oraz doskonała efektywność energetyczna, sprzyjająca obniżeniu kosztów utrzymania budynku.

Domy piętrowe z kolekcji Muratora – dlaczego wybrać akurat je?

Projekty domów piętrowych warto wybrać z uwagi na wysoki poziom prywatności. Skuteczne oddzielenie strefy dziennej na parterze i nocnej na piętrze będzie szczególnie istotne, jeżeli zdarza nam się pracować zdalnie lub przyjmować gości. Dzięki mniejszej powierzchni fundamentów i zadaszenia, takie rozwiązanie pozwoli nam ograniczyć ogólny koszt realizacji przedsięwzięcia budowlanego. Niewielka powierzchnia zabudowy sprawi, że dom parterowy bez trudu zmieści się na mniejszej działce, zarazem oferując optymalną przestrzeń do życia na dwóch pełnowymiarowych kondygnacjach. Co więcej, jest on także łatwiejszy do ogrzania – wpływa na to jego zwarta bryła i dużo mniejsza powierzchnia dachu w stosunku do domów parterowych o tej samej powierzchni użytkowej.

Projekt domu piętrowego od Muratora – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zainteresowały nas projekty domów piętrowych od Muratora? Wybierając idealne rozwiązanie, koniecznie pamiętajmy o kilku istotnych aspektach. Po pierwsze – parametry budynku muszą być zgodne z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowuy. Zakup projektu, który nie spełnia wymagań lokalnego prawa może skutkować odrzuceniem naszego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia. Po drugie – metraż domu powinien być dopasowany zarówno do liczby mieszkańców i ich preferencji, jak i możliwości finansowych inwestorów. Po trzecie – projekt domu musi mieścić się na działce oraz umożliwić zachowanie niezbędnych odległości od granic. W tym celu w każdym gotowym projekcie budowlanym określone są wymagane minimalne wymiary terenu, na którym możliwe będzie wzniesienie budynku. Po czwarte – dom powinien także harmonijnie komponować się z najbliższym otoczeniem, korzystnie wpływając na estetykę okolicy, w której przyjdzie nam mieszkać przez wiele kolejnych lat.

Optymalny metraż, rozsądna powierzchnia zabudowy oraz przystępne koszty realizacji i utrzymania to warunki, jakie powinien spełniać nasz idealny dom? Zdecydujmy się na projekty piętrowych budynków mieszkalnych. Stworzone na ich podstawie obiekty są komfortowe w użytkowaniu, energooszczędne i funkcjonalne, świetnie sprawdzając się na niemal każdej działce – nawet tej wyjątkowo małej czy nieustawnej.

Zdjęcie: Projekt domu A105 – Nasz pomysł z kolekcji Murator, arch. Katarzyna Słupeczańska

Treść promocyjna: MURATOR – nowoczesne projekty domów – projekty.muratordom.pl

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady