W jakich miejscach stosowane są magnesy walcowe

W sprzedaży dostępne są różne wersje magnesów neodymowych. Pozwala to zdecydować się między innymi na magnesy walcowe, które sprawdzą się, choćby w biurach do przyczepiania różnych materiałów do tablic. Natomiast w zależności od zastosowania można decydować się na produkty o różnych kształtach.

Jednym z najbardziej popularnych kształtów magnesów neodymowych jest walcowy. Na rynku w takiej formie dostępne są najczęściej produkty o niewielkich rozmiarach.

Małe wersje magnesów walcowych znajdują swoje zastosowanie między innymi:

  • przy tworzeniu zapięć portfeli, czy torebek,
  • przy tworzeniu biżuterii,
  • jako element zabawek.

Właściwości neodymowych magnesów sprawiają, że są w stanie idealnie mocować różne elementy do metalicznych powierzchni nawet przy małych rozmiarach. W domach, czy biurach pozwala to ograniczyć konieczność wykorzystania taśm, klejów.

Jak wykorzystać magnesy walcowe w domu?

Do popularnych produktów tworzonych z wykorzystaniem magnesów można zaliczyć zabawki dla dzieci, czy tablice. To produkty, które doskonale nadają się do kreatywnych zabaw. Dobrej jakości wersje mogą służyć dzieciom przez wiele lat bez występowania uszkodzeń mechanicznych, czy śladów zużycia. Tablice i magnesy walcowe do nich można wybierać pod kątem właściwości, czy rozmiarów. Pozwala to dopasować je do miejsca, w którym będą wykorzystywane.

Certyfikowane wersje magnesów dają gwarancję:

  • dobrej jakości wykonania,
  • odpowiedniej siły przyciągania.

Natomiast zabawki magnetyczne to między innymi kulki, ale również różnokolorowe magnesy. Dzieci mogą bawić się takimi produktami, rozwijając swoją wyobraźnię.

Jak wykorzystać magnesy do zachowania porządku w domu?

Jednym z pomysłów na wykorzystanie magnesów walcowych w domu jest zastosowanie ich, jako do przyczepiania notatek, informacji dla domowników w kuchni, czy korytarzu. Znacznie łatwiej będzie można to zrealizować, gdy pomaluje się ściany farbami magnetycznymi. Natomiast magnesy walcowe mogą być wykorzystane również w formie magnetycznych uchwytów na sztućce, noże. W ten sposób można zabezpieczyć przechowywanie takich przedmiotów, a z drugiej strony można wykorzystać ciekawy element wystroju wnętrza.

Natomiast magnes można mieć pod ręką, gdy chce się skrócić czas szukania takich przedmiotów jak:

  • szpilki,
  • gwoździe,
  • śrubki.

Nawet magnes o mniejszej sile przyciągania poradzi sobie z szybkim odnajdywaniem takich przedmiotów na podłogach. Natomiast im mocniejszą wersję się zastosuje, tym znacznie skuteczniej będzie można odszukać upuszczone szpilki, czy śrubki.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Wykończenie