Wynajem pomp – zakres cenowy

Ze względu na zróżnicowanie pomp trudno podać nie tylko dokładną cenę, ale również zakres możliwych kosztów. Najtańsze pompy szlamowe mogą kosztować nawet mniej niż 100 zł za dobę użytkowania, choć zwykle jest to nieco więcej. Nieco większe pompy zatapialne to już przeważnie koszt kilkuset złotych za dobę. Na ogół, im dłuższy okres wynajmu pomp, tym niższy koszt w przeliczeniu na jeden dzień. Natomiast o dokładnej cenie decyduje wiele czynników, którym przyjrzymy się w dalszej części tekstu.

Wynajem pompy do ścieków i wiele innych możliwości

Cena urządzenia jest uzależniona przede wszystkim od jego rodzaju. Aby przekonać się, jak duża jest w tym zakresie różnorodność, zachęcamy do zapoznania się z propozycjami firmy Drial, oferującej wynajem pomp: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-pomp/.

Zwykle wynajem pompy do ścieków będzie nieco droższy niż wynajem pompy do wody. Wszystko za sprawą większej złożoności konstrukcyjnej tego sprzętu, który musi posiadać zabezpieczenia zapobiegające uszkodzeniu maszyny przez zanieczyszczenia.

Aby dowiedzieć o się o kosztach związanych z użytkowanej konkretnych typów pomp, najlepiej zgłosić się do wypożyczalni. Po zaprezentowaniu potrzeb przez klienta przedstawi ona najlepsze dostępne rozwiązania i przygotuje indywidualną wycenę.

Rodzaj napędu

Dzisiaj wynajem pomp to zarówno wypożyczanie sprzętu elektrycznego, jak i spalinowego. Jednocześnie w tej drugiej kategorii dostępne są modele z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. W zależności od wybranej kategorii inna może być cena sprzętu. Ze względu na najwyższą wygodę użytkowania, najczęściej najdroższe są urządzenia elektryczne.

Jakość i parametry sprzętu

O cenie wynajmu pomp decyduje również ich klasa. Sprzęty sprawdzonych marek najczęściej będą nieco droższe, jednak zdecydowanie warto w nie inwestować. Gwarantują niezawodność i najwyższą efektywność pracy. Warto zerknąć też na konkretne parametry techniczne urządzenia, w tym przede wszystkim na wydajność i wysokość podnoszenia.

Wypożyczalnia i jej cennik

Każda wypożyczalnia pomp do wody czystej i zanieczyszczonej posiada swój indywidualny cennik. Jest on uzależniony od jakości oferowanego sprzętu oraz renomy samego podmiotu gospodarczego. Warto korzystać z usług firm, u których wynajem pompy do wody to zawsze pewność dobrze zrealizowanej usługi.

Warto też zaznaczyć w tym miejscu, że na ostateczny koszt mogą wpływać dodatkowe formy pomocy, które oferuje każda dobra wypożyczalnia. Mowa tutaj między innymi o montażu i demontażu sprzętu. Ponadto wielu klientów decyduje się skorzystać z oferty dostawy i odbioru urządzenia. Jeszcze inni zlecają wypożyczalni nie tylko użyczenie urządzenia, ale też wykonanie zadania z użyciem pompy.

Jak widzisz, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszty związane z wynajmem pomp jest bardzo trudne. Zależy to od wielu czynników. Nie ma jednak wątpliwości, że najważniejsze to wybrać dobry sprzęt, uznanej marki, w sprawdzonej wypożyczalni, jak Drial.

Artykuł promocyjny

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

More in Porady