filtracja oleju

Filtracja oleju sprawi, że twoje maszyny będą dłużej działały sprawnie. Jak należy to wykonać? Już teraz sprawdź, na czym polega filtracja hydrauliczna i dlaczego nie powinno się na tym oszczędzać. 

Niezależnie od tego, czy chodzi o samochód, czy maszynę w twoim warsztacie albo zakładzie przemysłowym, filtracja oleju jest niezmiernie ważną czynnością. Należy powtarzać ją regularnie, zależnie od zaleceń producenta i stopnia zużycia maszyny. Na czym dokładnie polega? Ten proces sprawi, że naprawdę zaoszczędzisz i przyczynisz się do tego, że twoje maszyny będą działały dłużej!

Filtracja oleju a jego wymiana – czemu warto?

W trakcie pracy maszyny znajdujący się w niej olej zapobiega powstawaniu tarć, a więc zużywaniu się maszyny. W trakcie trwania tego procesu ulega on jednak zanieczyszczeniu. Z tego też powodu olej należy regularnie wymieniać, jeśli nie chcesz doprowadzić do przegrzania się lub przetarcia części. 

Jeśli posiadasz dużą liczbę maszyn, które zawierają w sobie duże ilości oleju, ten proces może być zarówno czasochłonny, jak i bardzo kosztowny. Dlatego też filtracja oleju jest czymś, co może naprawdę ci pomóc i sprawić, że jednocześnie zaoszczędzisz pieniądze, ale też zadbasz o swoje maszyny. To coś, na co powinien zwrócić uwagę każdy przedsiębiorca, któremu zależy na rozsądnym prowadzeniu swojej firmy zajmującej się np. produkcją przedmiotów. 

Filtracja hydrauliczna – jak to działa?

Filtracja hydrauliczna to jeden z najłatwiejszych sposobów na utrzymanie oleju w odpowiedniej jakości. Aby przygotować swoje maszyny do takiego działania, kluczowa jest dobra organizacja. Musisz dobrać odpowiednie filtry, które będą sprawne i dopasowane do posiadanych przez ciebie maszyn. Jeśli wcześniej się tym nie interesowałeś, może być to stosunkowo trudne zadanie. 

Z tego powodu warto skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy pomogą ci dobrać elementy, a także nauczą cię, jak to wszystko działa. Kluczowy jest też odpowiedni dobór smarów i olejów, które będą sprawnie funkcjonowały przez dłuższy czas. Warto w nie zainwestować, bo przełoży się to – dzięki wyższej jakości – na długofalowe oszczędności. 

Agregat do filtracji oleju hydraulicznego – niezbędne urządzenie

Działanie urządzenia takiego jak agregat do filtracji oleju hydraulicznego można porównać do działania nerki. Przepływający przez nie płyn jest na bieżąco oczyszczany z zanieczyszczeń, aby następnie mógł sprawnie funkcjonować w całym układzie. Dzięki temu działa dłużej i sprawniej, a jego wymiana może następować rzadziej. Takie urządzenie powstało z myślą o izraelskiej armii, ale szybko przedostało się także do świata przemysłu i innych technologii. Warto zamontować je do swojej maszyny, aby przedłużyć jej żywotność i rzadziej opłacać mechanika.

Ile trwa filtracja oleju i do jakich maszyn pasuje?

Czas trwania filtrowania oleju może być naprawdę bardzo różny. Zależy on od wielkości urządzenia, jego budowy oraz ilości płynu, który jest oczyszczany w danej chwili. Zazwyczaj jednak trwa to od kilku godzin. Im bardziej zanieczyszczony jest olej, tym dłuższy będzie ten proces. Właśnie dlatego niezmiernie ważne jest, aby przeprowadzać go jak najczęściej. 

Filtry, które możesz znaleźć na rynku, są dopasowane do wielu maszyn – od małych do naprawdę olbrzymich. Dlatego bez wątpienia dopasujesz jakieś do tych, których używasz w swoim zakładzie! 

Obniż koszty działania swoich maszyn! Jak?

Koszty działania maszyn mogą być obniżone m.in. przez ich regularną konserwację. Dzięki temu będą zawsze sprawnie działać, a koszty wymiany elementów się obniżą.  

Filtracja oleju to tylko jeden ze sposobów na wydłużenie ich sprawnego działania, ale bez wątpienia jest jednym z elementów, który ma na to największy wpływ. Nie czekaj i już teraz sprawdź, który agregat warto zamontować.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Budowa