Remont mieszkania

Podczas wakacji lub jesienią, tuż po letnich miesiącach, wielu właścicieli lokali decyduje się na remont. Odświeżenie używanego wnętrza, zamiana stanu surowego w funkcjonalne nowe mieszkanie, wymiana wyposażenia kuchni lub łazienki, a niekiedy przestawienie ścian i nowy układ pomieszczeń, bywa prawdziwym wyzwaniem. Jak organizować remonty mieszkań, by przebiegały szybko i bez niespodzianek?

Przygotowanie nowego lokalu do zamieszkania

Większość powierzchni oddawanych na cele mieszkaniowe wymaga przekształcenia z tzw. stanu deweloperskiego w przytulne cztery kąty. Co to jest stan deweloperski? Uniwersalnej definicji tego określenia nie znajdziemy, ponieważ elementy wykończenia zależą przede wszystkim od konkretnych zapisów umowy między kupującym a firmą deweloperską. Zazwyczaj pod tym pojęciem kryje się surowy stan domu lub mieszkania, a więc konieczność przeprowadzenia prac wykończeniowych. Właściciele nowych lokali, chcący cieszyć się z nowego adresu, planują najpierw remonty mieszkań.

Kompleksowa usługa wykończenia mieszkania pod klucz zainteresuje klientów, którzy chcą przygotować nowy lokal do użytku bez przykrych niespodzianek i uciążliwego doglądania prac. Nierzadko przecież zdarzają się opóźnienia w pracy ekipy remontowej, a nawet porzucenie placu budowy bez uprzedzenia.

Co oferują firmy od remontów mieszkań?

Mieszkanie lub dom w stanie deweloperskim oddaje się z całkowicie zakończonymi pracami związanymi z ociepleniem budynku i wykończeniem elewacji, doprowadzeniem przyłączy, przygotowaniem ścian i posadzek oraz zagospodarowaniem przestrzeni wokół budynku. Zaaranżowane są również powierzchnie wspólne, takie jak klatka schodowa, ciągi komunikacyjne i pomieszczenia gospodarcze. Pozostaje wiec wykończenie i wyposażenie mieszkania wewnątrz. Firmy, które przeprowadzają remonty mieszkań, oferują kompleksowe prace, włącznie z wyposażeniem pokoi w meble i nowoczesną aranżacją wszystkich pomieszczeń.

Współpracujący z firmami od remontów nie obawiają się nieprzewidzianych kosztów, problemów z ekipą budowlaną czy nieterminową realizacją prac. Organizacją całego remontu zajmie się doświadczony architekt oraz koordynator budowy, więc obecność przy remoncie nie jest konieczna. Wszystkie elementy wykończenia są wcześniej precyzyjnie zaplanowane i ujęte w harmonogram.

ekipa w trakcie remontu mieszkania

Funkcjonalne mieszkanie dopasowane do oczekiwań

Klienci podejmują decyzję o wystroju wnętrza na podstawie wizualizacji 3D, przygotowanej dla każdego pomieszczenia. Aby mieszkanie spełniało wymagania pod kątem użytkowym oraz estetycznym, trzeba przedstawić jak najbardziej precyzyjnie swoje oczekiwania. Już na pierwszym spotkaniu z architektem, przystępuje się do wymiarowania mieszkania, ustalenia funkcji poszczególnych pomieszczeń oraz preferowanego stylu wyposażenia.

Remonty mieszkań zlecone profesjonalistom nie angażują bezpośrednio inwestora. To jedna z największych zalet wyboru wyspecjalizowanej firmy. Klienci, którzy już skorzystali z tego rozwiązania, podkreślają, że mieli poczucie pełnej kontroli inwestycji, choć przecież nie doglądali budowy.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Budowa