elektronarzędzia

Jeżeli chcesz zwiększyć wyposażenie swojego warsztatu, to ten tekst jest dla Ciebie. Wskażemy na najważniejsze zasady doboru elektronarzędzi, które będą wszechstronne i pomogą Ci w pracach przydomowych w garażu.

Jak wybrać skuteczne elektronarzędzia? Istnieje kilka podstawowych zasad, które pomagają znaleźć wysokiej klasy wyposażenie domowego warsztatu w przystępnej cenie. Na co zwracać uwagę?

Odpowiednie elektronarzędzia powinny mieć wysoką moc pracy

Przede wszystkim zwracaj uwagę na moc pracy. Dla każdego sprzętu jest ona inna. W przypadku wkrętarek czy mniejszych wiertarek wystarczy 500W. Z kolei młot udarowy lub duża wiertarka udarowa wymaga mocy od 1000W. Zwracaj uwagę na to czy element, który chcesz kupić spełni ten rygor.

Z drugiej strony – jeżeli chcesz zakupić sprzęt elektryczny do zastosowania domowego, nie kupuj zbyt mocnych urządzeń. Elektronarzędzia z bardzo dużą mocą pobierają jednocześnie ogromną ilość prądu. W ten sposób nie otrzymasz wcale lepszych dla Ciebie sprzętów (nie zauważysz różnicy w ich pracy), a za ich użytkowanie zapłacisz o wiele więcej.

Zwróć uwagę na jakość wykonania i wszechstronność.

Kupując elektronarzędzia nie tylko moc jest ważna. Spójrz jak wykonane są poszczególne elementy. Poczytaj o ich spasowaniu oraz wytrzymałości. Sprawdź opinie w Internecie na temat danego sprzętu. Wykluczaj chińskie, jednorazowe zamienniki, które nie tylko nie są skuteczne, ale też mogą doprowadzić do zwarcia w instalacji.

Sprawdź także czy wybierane przez Ciebie modele są wszechstronne. Chodzi tu m.in. o możliwość wykorzystania na zewnątrz i wewnątrz. Skontroluj również cenę i jakość akcesoriów dodatkowych. Chodzi tu np. o wiertła jakie możesz zastosować do wybranej wiertarki.

Nie masz prądu? Jest rozwiązanie!

Współczesne elektronarzędzia coraz częściej dostępne są w wersji akumulatorowej – znajdziesz np. takie wersje szlifierek kątowych, pił czy wiertarek. Jeżeli nie masz dostępu do stałej energii elektrycznej (np. kupiłeś działkę bez podłączenia do sieci) warto wybrać egzemplarze z zewnętrzną baterią. W takim wypadku wybierz narzędzia, które posiadają wymienne akumulatory (najlepiej mieć przy sobie minimum dwa naładowane egzemplarze).

Stosując powyższe wskazówki powinieneś wybrać wysokiej jakości, mocne, oszczędne, a przy okazji wszechstronne elektronarzędzia do domowego warsztatu i garażu. Pamiętaj na koniec, żeby stawiać na sprawdzonych i cenionych producentów, bo ich akcesoria sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Instalacje