Źródło światła jest kluczowym elementem w każdym pomieszczeniu. To oświetlenie wpływa na klimat wnętrza oraz samopoczucie osób w nim przebywających. Marzysz o stworzeniu funkcjonalnego miejsca pracy, które możesz dostosowywać do swoich potrzeb? Zainwestuj w oświetlenie szynowe.

System szynowy – niezwykle modny i praktyczny

Kilka lat temu oświetlenie szynowe nie cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem. System ten montowany był głównie w halach i magazynach, spełniając klasyczną funkcję. Boom na styl industrialny przeniósł oświetlenie szynowe do wnętrz, w których przebywa się każdego dnia. Dziś to stały element biura czy modnej restauracji i sposób na stworzenie miejsca o określonym klimacie.

Dlaczego warto zainwestować w system szynowy?

Reflektory i lampy punktowe pozwalają skierować źródło światła w konkretną stronę. Dzięki temu możliwa jest ekspozycja towaru lub miejsca, które ma za zadanie przyciągnąć uwagę klienta.

Jak to działa? Lampy umieszczone są na szynie, którą mocuje się do sufitu lub ściany. Źródło światła można skierować w dowolną stronę, decydując o ustawieniu kąta padania. To sprawdzony sposób na podkreślenie wyjątkowości oferty produktowej lub zwiększenie atrakcyjności danego miejsca. Montaż systemu szynowego pozwoli zwiększyć zainteresowanie ofertą, a nawet podnieść sprzedaż.

Oświetlenie dostosowane do Twoich potrzeb

Oświetlenie szynowe znacznie zwiększa możliwości aranżacyjne. W zależności od liczby żarówek to Ty decydujesz, które z nich będą akurat włączone. Kolejną zaletą systemu jest opcja przesuwania lamp na szynie. To pozwoli dokładnie ustawić strumień światła na pożądany punkt, bez konieczności montażu lub zakupu dodatkowych lamp. Możesz dostosować oświetlenie do aktualnych potrzeb – zarówno w biurze, sklepie, jak i w przestrzeni domowej.

System jedno- i trójfazowy

Oświetlenie szynowe można podzielić na dwa rodzaje. System jednofazowy pozwala na przesuwanie lamp po całej długości szyny, lecz nie ma możliwości wyłączenia którejkolwiek z nich. Same szyny można ze sobą łączyć (także pod kątem 90 stopni), tworząc nieskończony ciąg lamp.

System trójfazowy jest nieco bardziej zaawansowany i zarazem bardziej funkcjonalny. Istnieje możliwość włączenia wybranych punktów świetlnych, a montaż szyn umożliwia stworzenie fantazyjnej konstrukcji, na przykład takiej jak zygzak. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą dopasować oświetlenie do sytuacji – zarówno do pracy w skupieniu nad projektem, jak i do podejmowania potencjalnych klientów.

Oświetlenie szynowe w wielu wariantach

Cechą, która wyróżnia oświetlenie szynowe, jest różnorodność. Zarówno reflektory, jak i szyny dostępne są w wielu wariantach. Szyny można zakupić w różnych szerokościach i długościach, dostępne są też – oprócz tradycyjnej czerni i bieli – w wielu wariantach kolorystycznych. Wyróżnia się szyny wpuszczane, zwieszane oraz natynkowe, co pozwala na tworzenie ciekawych efektów aranżacyjnych. Tego typu systemy dedykowane są osobom, które stawiają na efektowne wykończenie wnętrza i modny design.

Arkadiusz Mędrzak
Dyplomowany budowlaniec zafascynowany nowoczesnymi systemami smart home. Prywatnie miłośnik ogrodnictwa. W wolnych chwilach poświęca czas dobrej książce i aktywności fizycznej.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady