stopnice metalowe

Schody w obiektach przemysłowych to element użytkowy o szczególnie dużym narażeniu na uszkodzenia i procesy niszczenia – zwłaszcza gdy warunki otoczenia bywają trudne (np. ze względu na obecność wilgoci lub różnego rodzaju substancji chemicznych i nadmiernej eksploatacji). Warto więc wykorzystywać sprawdzone propozycje, do których zaliczyć możemy m.in. stopnice metalowe. Sprawdź, co to jest i gdzie je wykorzystywać już teraz. Więcej szczegółów czeka na Ciebie w poniższym materiale.

Stopnice metalowe – właściwości i zastosowania

Jakie są najistotniejsze właściwości i zalety stopni schodowych z ocynkowanego metalu? Przede wszystkim jest to:

 • eliminacja problemów związanych z korozją poprzez ocynk ogniowy;
 • stabilna i niezawodna powierzchnia nośna;
 • imponująca przyczepność stopni (głównie za sprawą skręcanych prętów poprzecznych);
 • ponadprzeciętna odporność na uszkodzenia mechaniczne;
 • estetyczny design;
 • łatwość w transporcie.

Warto wskazać również miejsca, w których stopnice metalowe sprawdzą się w sposób perfekcyjny. Na liście ich najpopularniejszych zastosowań powinnyśmy znaleźć przede wszystkim schody:

 • magazynowe;
 • w piwnicach;
 • prowadzące na strych;
 • ewakuacyjne;
 • w obiektach kulturowych (np. od strony zaplecza technicznego);
 • w fabrykach.

Oczywiście powyższa lista jest jedynie przykładowa. Stopnice metalowe mogą być wykorzystywane dosłownie wszędzie tam, gdzie pojawia się: nadmierna eksploatacja (np. przemysłowe zakłady pracy lub sceny koncertowe podczas festiwali), duża ilość zabrudzeń (np. warsztaty) lub problem związany z trudnymi warunkami otoczenia (np. piwnice lub przejścia w okolicach zbiorników wodnych). Ich zakres zastosowań jest zatem niezwykle szeroki i nie ogranicza się do sztywnych ram – wszystko w praktycznym punkcie widzenia zależy od tego, jak kreatywnie zamierzasz je wykorzystać lub jakie są Twoje potrzeby.

Jak inwestować w wysokiej jakości stopnice metalowe?

Jako że stopnice metalowe odpowiadają nie tylko za komfort użytkowników, ale i ich bezpieczeństwo w trakcie eksploatacji, ich jakość nie może pozostawiać żadnych wątpliwości. Muszą być one przede wszystkim wyprodukowane z dbałością o najdrobniejsze detale i z wysokiej klasy stopów. Gdzie szukać takich rozwiązań, które zagwarantują satysfakcję z wyboru? Jeśli w Twojej okolicy nie ma hurtowni z wyposażeniem metalowym, warto skorzystać z dostępu do internetu i sięgnąć po ofertę firmy Ulamex.com.pl. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz i chcąc zrealizować zamówienie, nie musisz nawet wychodzić z domu lub pracy. Wszystko możesz zorganizować z pozycji użytkownika komputera. Nie czekaj i już teraz sprawdź, jakie to proste i szybkie rozwiązanie.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Budowa