Dom parterowy czy może jednak z piętrem lub poddaszem? To temat, którym warto się zainteresować od razu po podjęciu decyzji o budowie. Czy parterowe lokum to dobry wybór? Czytaj dalej, aby sprawdzić, dla kogo będzie odpowiednią opcją.

Jeśli budowa domu jest dla ciebie tematem aktualnym, z pewnością zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Wśród wielu dostępnych opcji dom parterowy stanowi wybór, który zdobywa coraz większą popularność. Ale dlaczego tak jest? Jakie są zalety domów parterowych?

Przestronność i funkcjonalność – kluczowe zalety domów parterowych

Dom parterowy zapewnia wiele przestrzeni. Brak schodów sprawia, że cała powierzchnia jest lepiej wykorzystana, co umożliwia tworzenie przestronnych, otwartych pomieszczeń. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób ceniących sobie komfort i brak ograniczeń. Tym też kierowali się twórcy projektu Dom przy Bukowej 36

Warto podkreślić, że dom parterowy jest niezwykle funkcjonalny. Znajdujące się na jednej kondygnacji pomieszczenia ułatwiają poruszanie się po nim. To wygodne rozwiązanie dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Najczęściej decydują się na nie rodziny z małymi dziećmi, a także inwestorzy szykujący się na emeryturę. W podeszłym wieku trudno kilka razy dziennie pokonywać schody. Dom parterowy zapobiega wykluczeniu – pozwala domownikom korzystać ze wszystkich przestrzeni!

Oszczędność i bezpieczeństwo w domu jednokondygnacyjnym

Kolejnym argumentem przemawiającym za budową domu parterowego jest oszczędność. Nie chodzi tutaj tylko o koszt budowy – niższe są także koszty eksploatacji takiego budynku. W domach jednokondygnacyjnych łatwiej jest też utrzymać stałą temperaturę, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Natomiast brak schodów to mniejsze ryzyko upadku, co jest szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych czy niepełnosprawnych mających problem z poruszaniem.

Estetyka i przystępność – dodatkowe zalety domów parterowych

Nie zapominajmy o estetyce. Dom parterowy może być równie atrakcyjny wizualnie, jak dom wielopiętrowy. Dzięki odpowiedniemu projektowi taki dom będzie harmonijnie komponować się z otaczającym go środowiskiem, tworząc spójną i estetyczną całość. Jak pięknie może wyglądać taki budynek, jasno ukazuje kolekcja projektów przy Bukowej!

Projekty zostały dostosowane do wymagań różnych osób. Powstały nie tylko z myślą o rodzinach, lecz także parach oraz singlach, którzy chcą uwić sobie własne gniazdko. W tym celu nie muszą decydować się na mieszkanie na zatłoczonym osiedlu – mogą wybrać dom na miarę swoich możliwości i potrzeb.

Dom przy Bukowej 36 – miejsce dla każdego!

Wszystkie opisane wyżej zalety domu parterowego prezentuje projekt Dom przy Bukowej 36. Został podzielony na kilka stref – dzienną, prywatną i gospodarczą – dzięki czemu każdy z domowników może odpocząć i pracować, nie przeszkadzając innym. Atutem domu jest także przestronny taras, który powiększa strefę mieszkalną i łączy ją jednocześnie z ogrodem. Odpowiednia aranżacja stworzy kolejne miejsce idealne do wypoczynku!

Projekt zakłada dom o powierzchni 140 metrów kwadratowych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji trzy sypialnie, gabinet, dwie łazienki, kuchnię otwartą na słoneczny garaż, garderobę oraz kotłownię połączoną z pralnią. Twórcy uwzględnili również dwustanowiskowy garaż – przecież niemal każda rodzina korzysta teraz z dwóch aut.

Dom jest piękny i nowoczesny, ale przede wszystkim ekonomiczny. Koszty ogrzewania budynku nie będą stanowić obciążenia dla budżetu, dzięki możliwości zastosowania rekuperacji oraz systemu solarnego. Na https://www.galeriadomow.pl/ znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego oraz innych projektów domów przy Bukowej! 

Zalety domów parterowych są więc liczne i zróżnicowane. Bez względu na to, jakie masz potrzeby i oczekiwania, warto rozważyć tę opcję podczas planowania budowy swojego wymarzonego gniazdka.

Materiał promocyjny

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady