W dzisiejszych czasach nasze bezpieczeństwo – zaraz obok zdrowia – jest czymś bezwzględnie najważniejszym. By chronić się w domu, który z założenia jest oazą spokoju, należy zadbać o właściwe zabezpieczenie. W tym celu budując dom bądź kupując mieszkanie, jednym z pierwszych działań podejmowanych przez właścicieli jest wymiana zamków. Warto by zamek zewnętrzny był dopasowany do rodzaju drzwi oraz stanowił gwarancję zabezpieczenia. O tym na co zwrócić uwagę wybierając zamek do drzwi zewnętrznych dowiesz się z poniższego materiału.

Zamek zewnętrzny – co jest ważne?

Po pierwsze i bezwzględnie najważniejsze – jakość zamka. Należy wybierać wyłącznie zamki od sprawdzonych dostawców, mają nam one bowiem posłużyć przez wiele lat i skutecznie nas chronić przed niepożądanymi osobami.

Następnie należy przeanalizować jakiego zamka do drzwi zewnętrznych poszukujemy. Czy mamy drzwi zewnętrzne antywłamaniowe, z PCV, drewniane czy wykonane z aluminium.

Następnie zastanówmy się z jakiego materiału powinien być wykonany nasz zamek. Tu możemy zwrócić się również z prośbą o pomoc do profesjonalnego doradcy Winkhaus. Ważne jest również określenie odległości, jaka dzieli czoło zasuwnicy i oś klamki.

Zamki listwowe – co to takiego?

Obecnie największą popularnością cieszą się tak zwane zamki listowe. Odpowiednio dopasowany zamek listwowy to funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zamek ma chronić nas przed włamaniem. Ponadto listwowy zamek do drzwi zewnętrznych Winkhaus to propozycja dla osób, które dużą wagę przywiązują do klasy wybieranych produktów.

Zamki listwowe oferowane przez Winkhaus występują w dwóch modelach: kierunek – prawa oraz kierunek – lewa.

Winkhaus – jakość i uznanie

Grupa Winkhaus działa w branży okuć do stolarki okiennej i drzwiowej oraz automatyki. Producent kładzie ogromny nacisk na jakość oferowanych wyrobów. By zapoznać się z szeroką ofertą oraz dowiedzieć więcej o produkowanych zamkach zewnętrznych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej pod adresem: https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi-i-okucia-drzwiowe/zamki-drzwiowe-listwowe-do-drzwi-zewnetrznych

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Wykończenie