L4 na ból pleców po budowie czy przysługuje

Ból pleców to dolegliwość, która może znacznie utrudnić lub wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Przyczyną może być siedzący tryb życia, ale także praca wymagająca dźwigania. Czy ból pleców po pracy przy budowie kwalifikuje do L4? Sprawdź!

Ból pleców jest jedną z tych dolegliwości, które występują u coraz młodszych osób. Często związany jest z wykonywaną pracą, zarówno siedzącą, jak i stojącą. Bardzo często przyczyną bólu jest dźwiganie i przenoszenie ciężarów. Intensywny wysiłek fizyczny, ciągłe schylanie i przygarbienie mogą prowadzić do nadwyrężeń, które z kolei wywołują ból. Dolegliwości, które nie ustępują lub nasilają się, wymagają konsultacji lekarskiej, a czasem przejścia na L4. Przeczytaj dlaczego!

Praca na budowie a ból pleców

Praca przy budowie to ciężka praca fizyczna, która stanowi obciążenie dla kręgosłupa. Oznacza wielogodzinną intensywną aktywność, pozycję stojącą, konieczność przenoszenie i przesuwania ciężkich przedmiotów. Cierpi na tym cały organizm, który jest przemęczony i nadmiernie obciążony. Skutkiem często jest ból pleców w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Wiele osób bagatelizuje i lekceważy dolegliwości, ratując się lekami przeciwbólowymi. Niestety nie zawsze to pomaga. Czasem konieczna jest wizyta u lekarza, a nawet zwolnienie. 

Jeśli ból pleców jest intensywny, uniemożliwia ci wykonywanie podstawowych czynności, a na wizytę u lekarza musisz czekać, możesz zdobyć L4 online.

W Internecie zrealizujesz taką usługę szybko i wygodnie. Elektroniczne zwolnienie zostanie natychmiast przesłane do systemu ZUS. Nie musisz się martwić, że nie dotrze do pracodawcy czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i masz czas na powrót do zdrowia. L4 możesz uzyskać każdego dnia i o każdej porze – serwis działa przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Proces skrócony do minimum pozwala ci załatwić formalności w ciągu kilka chwil.

Jak uzyskać L4 online?

L4 na ból pleców to konieczność w przypadku bardzo intensywnych dolegliwości. Aby uzyskać zwolnienie elektroniczne, bez wychodzenia z domu, musisz wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. Konieczne jest podanie danych osobowych (imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania) oraz teleadresowych (numer telefonu i adres e-mail). W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie NIP-u pracodawcy i informacji dotyczących zachorowania. Określ moment, w którym zaczęły się dolegliwości, a także podaj datę sugerowanego powrotu do pracy. Musisz także opisać swoje samopoczucie oraz objawy choroby.

Po wypełnieniu formularza należy dokonać płatności. Po otrzymaniu zamówienia możesz spodziewać się telefonu od lekarza, który odbędzie z tobą telekonsultację. Cała procedura wystawiania zwolnienia zajmuje jedynie kilkanaście minut. Okres, na który zostanie wydane L4, zależy od twojego przypadku. Specjalista każdą sytuację rozpatruje indywidualnie. Lekarz podpowie też, jak postępować dalej, by poradzić sobie z bólem pleców.

L4 na ból pleców – kiedy się należy?

L4 mogą uzyskać osoby ubezpieczone, które zmagają się z bólem pleców uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie i wykonywanie obowiązków pracowniczych. Ból pleców może być spowodowany przeciążeniem, ale także urazem spowodowanym przez upadek czy uderzenie. Warto pamiętać, że dolegliwości bólowe mogą być także związane z poważniejszymi chorobami, np. nowotworami, ale również zwyrodnieniami kręgosłupa. W każdym przypadku należy odnaleźć przyczynę bólu i wdrożyć stosowne leczenie. Otrzymane zwolnienie pacjent ma obowiązek przeznaczyć na powrót do zdrowia.

L4 online to bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla wielu osób. W nagłych przypadkach można uzyskać zwolnienie z pracy bez konieczności umawiania się na wizytę w przychodni. Dzięki niemu oszczędzasz czas, szybko reagujesz i zyskujesz możliwość zajęcia się swoim zdrowiem. Nigdy nie lekceważ problemów z plecami, jak najszybciej zdiagnozuj problem i zacznij leczenie. Pamiętaj, że pracodawca i ZUS mają możliwość przeprowadzenia kontroli, gdy przebywasz na zwolnieniu, dlatego wykorzystuj je zgodnie z przeznaczeniem!

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

You may also like

Porady

Jak uszczelnić okna?

Wysoka szczelność stolarki okiennej to kluczowy aspekt, który wpływa na komfort, efektywność energetyczną ...

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady