Porady

Ile kosztuje remont mieszkania 50 m2?

remont mieszkania 50m2

Nasze mieszkania to nasze prywatne „kąty”, w których czujemy się swobodnie i bezpiecznie. Zwykle również przy zakupie mieszkania dokładamy wszelkich starań do tego, by zaadoptować je idealnie na nasze potrzeby. Nie jest bowiem tajemnicą to, że im lepiej dopasujemy nasze wnętrza, tym po prostu lepiej będziemy się w nich czuli.  Niemniej jednak wraz z upływem lat szybko zmieniają się trendy aranżacyjne, a wraz z nimi także i nasze upodobania. Pojawia się więc konieczność przeprowadzenia generalnego remontu i ponownego zaadaptowania mieszkania idealnie do naszych potrzeb. Jeśli posiadamy więc niewielki – 50 metrowe – mieszkanie w bloku, wówczas jaki będzie szacunkowy koszt jego remontu?

Remont mieszkania 50m2 i koszt przeprowadzenia wymiany instalacji

Jeśli zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie remontu naszego 50-metrowego mieszkania w bloku, to z pewnością chcemy zrobić to w jak najbardziej kompleksowy i skrupulatny sposób. Wówczas nasz remont zacznie się nie od niczego innego jak tylko od przeprowadzenia wymiany instalacji. Wszystkie instalacje kablowe w ścianach, elektryka, a także instalacje wodne i kanalizacyjne po wielu lata mogą dawać pierwsze sygnały zużycia, a co za tym idzie, mogą działać wadliwie, a nawet stworzyć zagrożenie dla nas samych. Oczywiście o ile nie posiadamy elektrycznego wykształcenia, nie możemy zabrać się za takie poprawki samodzielnie. Konieczna będzie tu pomoc specjalistów i fachowców, którzy w dzisiejszych czasach liczą sobie nawet 100-120 złotych za jedną godzinę swojej pracy. Wobec tego doliczając do tego jeszcze koszt zakupu ewentualnych materiałów i przyborów, możemy powiedzieć, że już na tym etapie remontu naszego 50-metrowego mieszkania musimy liczyć się z kosztem ponad 2-3 tysięcy złotych.

Generalny remont mieszkania- jaki będzie jego koszt?

Kolejną kwestią podczas przeprowadzania remontu mieszkania 50m2 kwadratowych jest oczywiście renowacja podłóg, ścian, lister wykończeniowych, a także ewentualna wymiana okien i drzwi. Można w tym momencie śmiało powiedzieć, że to właśnie ten etap remontu będzie pociągał za sobą największe koszty. Przede wszystkim ponownie doliczamy do kosztów pracę fachowców- 100-120 złotych za godzinę pracy, przy uwzględnieniu, że będą oni pracować przez 5-6 dni w tygodniu po 7-8 godzin dziennie. Dodatkowo doliczamy koszt zakupu niezbędnych materiałów: gładzi, tynków, listew, okien, drzwi i farb, które obecnie również cechują się możliwie wysoką ceną w marketach budowlanych. W zależności od jakości wybranych przez nas materiałów, na tym etapie remontowania naszego niewielkiego mieszkania w bloku, będziemy musieli liczyć się z wydatkiem od 10 do nawet i 15 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że remont robimy jedynie raz na jakiś czas, więc taki wydatek jest tego warty.

Jak odciążyć domowy budżet przy remoncie mieszkania 50m2?

Nie da się ukryć, że wydatek rzędu prawie 20 tysięcy złotych może być mocnym obciążeniem dla naszego domowego budżetu. Nic więc dziwnego, że wiele osób w tym momencie rozpocznie poszukiwania alternatywnego rozwiązania. Mogą okazać się nim pożyczki online, które pozwalają na uzyskanie niezbędnego wsparcia finansowego jeszcze w ten sam dzień, w którym został złożony odpowiedni wniosek. Pilna pożyczka na dzisiaj wpłynie na nasze konto w około 15-30 minut od rozpatrzenia wniosku, a my nie będziemy musieli obawiać się o zbędne formalności. Pożyczki online są proste i czytelne, a dodatkowo pozwalają na pozyskanie niezbędnych środków na remont mieszkania w zaledwie kilka chwil.

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady