Jak odświeżyć ściany w mieszkaniu – propozycje

Przeprowadzenie remontu wiąże się z koniecznością poświęcenia dość sporej ilości czasu oraz środków finansowych. Jeśli chcemy tego uniknąć, możemy wykorzystać kilka sposobów na szybkie i tanie przeobrażenie wnętrza – dzięki temu unikniemy konieczności rozlewania farby. Poznajcie nasze propozycje!

Fototapety

Fototapety cieszą się coraz większą popularnością, gdyż pozwalają odmienić wnętrze bez malowania ścian. To doskonałe rozwiązanie, jeśli w danym pomieszczeniu dominują białe, puste ściany, z którymi nie do końca wiemy, co zrobić. Co więcej, tapeta sprawdzi się idealnie w miejscach narażonych na zabrudzenia – w razie jej uszkodzenia możliwa jest szybka i tania wymiana dekoracji. Można je umieścić nie tylko w salonie czy sypialni, ale również kuchni, przedpokoju oraz łazience. Na wyróżnienie zasługują fototapety 3D, które sprawdzą się w mieszkaniach o mniejszym metrażu, optycznie je powiększając.

Naklejki na ścianę

Jeśli pragniemy nadać mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru, który odzwierciedli nasze zainteresowania czy osobowość, zdecydowanie warto postawić na naklejki na ścianę. Dostępne są one w różnorodnych wzorach, dlatego wybór odpowiedniego motywu nie powinien stanowić problemu. To doskonały sposób na odświeżenie ścian w mieszkaniu bez konieczności chwytania w dłoń pędzla z farbami! Odkryj naklejki, dzięki którym szybko oraz tanio odświeżysz ściany w swym mieszkaniu: https://myloview.pl/naklejki/.

Warto zaznaczyć, że naklejki na ściany są zarówno łatwe w montażu, jak i ściąganiu. Jeśli po pewnym czasie będziemy chcieli wprowadzić kolejne modyfikacje, możemy z łatwością wymienić naklejki. Nie pozostawiają one po sobie kleju, dlatego dane miejsce będzie prezentować się estetycznie po ściągnięciu dekoracji.

Sztukaterie

Sztukaterie, czyli m.in. listwy czy rozety, to dekoracje, które wystarczy przykleić do ściany, by dopełnić wnętrze i sprawić, że zaprezentuje się ono estetycznie oraz elegancko. Co więcej, sztukaterie można malować, dlatego możemy dopasować je do palety barw dominującej w danym pomieszczeniu. Chociaż mają dość niewielkie rozmiary, mogą one znacząco odmienić wystrój.

Panele ścienne

Naszą kolejną propozycję stanowią panele ścienne – należy jednak zaznaczyć, że wymagają one odrobinę większego zaangażowania, aniżeli fototapety czy naklejki na ścianę. Wciąż jednak zwykle nie wiążą się one z taką pracą, jak malowanie. Nowoczesne panele mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, dlatego z pewnością znajdziemy rozwiązanie wpisujące się w wystrój naszego mieszkania. Montowane są one na klej bądź na specjalnym stelażu uprzednio przykręcanym do ściany, co uzależnione jest od rodzaju danych paneli.

Dekoracje ścian w mieszkaniu – inne propozycje

Niekiedy odświeżenia wymaga tylko jedna ściana – może być ona porysowana lub poplamiona, znacząco wpływając na estetykę wnętrza. Wtedy warto wykorzystać tapetę, aby chroniła ona dane miejsce. Alternatywę stanowią naklejki na ścianę, które mogą być przyklejone w problematycznym miejscu, które nieustannie ulega zabrudzeniom. To doskonały sposób na udekorowanie jednej ściany. Jak jeszcze można to uczynić?

Ściany pełne sztuki – obrazy

Chociaż puste, jednokolorowe ściany mogą optycznie powiększyć przestrzeń, nierzadko wprowadzają one do pomieszczenia dość chłodną atmosferę. Warto je wykorzystać, gdyż stanowią one idealne tło dla obrazów oraz oprawionych plakatów – takie elementy dekoracyjne pozwolą nam odświeżyć ściany, nadając im wyjątkowego charakteru. Możemy do tego wykorzystać jeden duży obraz bądź rozplanować zestawienie wielu mniejszych dzieł. Mogą one stanowić artystyczny nieład lub wpisywać się w jeden przewodni motyw.

Mapa świata na ścianie

Doskonałym urozmaiceniem wnętrza jest duża mapa świata umieszczona na ścianie. Dzięki niej odświeżymy ścianę w mieszkaniu, zakrywając ewentualne niedoskonałości powierzchni. Ponadto, będziemy mogli oznaczać miejsca, które odwiedziliśmy lub dopiero planujemy odwiedzić – to doskonała opcja dla miłośników podróży.

Warto pamiętać, że odświeżanie ścian w mieszkaniu wcale nie musi się wiązać z przeprowadzaniem generalnego remontu. Jeśli nie chcemy chwytać w dłoń pędzla z farbą, możemy wykorzystać m.in. tapety lub specjalne naklejki na ścianę, dzięki którym odmienimy wygląd pomieszczenia.

Treść promocyjna

Piotr Zieliński
Absolwent Inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień pracuje jako specjalista w dziale doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii. Pasjonat upcyclingu, w wolnym czasie majsterkuje i stara się tchnąć nowe życie w stare przedmioty.

Zobacz także

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady