Przydomowe elektrownie słoneczne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Możliwość korzystania z dofinansowań czy odliczenia wartości instalacji od podatku sprawiają, że większość mieszkańców domów jednorodzinnych chce odciąć się od rosnących cen energii elektrycznej i decyduje się na montaż paneli. Niestety ich cena nie jest najniższa i często pojawiają się problemy ze sfinansowaniem takiej inwestycji. Co zrobić, by rozwiązać ten problem i zamontować panele słoneczne na swoim dachu? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.
Czym są panele słoneczne i ile kosztują?
Instalacja fotowoltaiczna jest w stanie produkować prąd z promieni słonecznych i sprawić, że żadna podwyżka cen energii elektrycznej nie będzie nam straszna. Całość składa się z paneli, przewodów oraz specjalnego falownika, który zmienia prąd zmienny w stały i umożliwia wprowadzenie go do naszej instalacji. Dobrze dobrane panele mogą w całości pokryć nasze zapotrzebowania na prąd, dlatego właśnie cieszą się one tak dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Zapewniają dużą trwałość i bezawaryjną pracę przez wiele lat.
Niestety montaż paneli słonecznych wiąże się ze sporymi wydatkami. Instalacja dla 3-4 osobowej rodziny może kosztować nawet 20-30 tysięcy złotych. Nie każdy dysponuje taką gotówką, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej form finansowania fotowoltaiki, które mają pozwolić rozłożyć spłatę na raty i umożliwić inwestorom dostęp do darmowej energii elektrycznej. Warto wiedzieć, że panele słoneczne mogą być montowane nie tylko na dachach, ale także na wiatach i specjalnych platformach naziemnych.
Jak sfinansować przydomową instalację fotowoltaiczną?
W sytuacji, gdy dysponujemy gotówką, sprawa jest banalnie prosta. Podpisujemy umowę z wykonawcą i po kilku dniach lub tygodniach pojawia się ekipa monterów i instaluje panele na naszym dachu. Jeśli jednak bardzo chcemy stać się posiadaczami instalacji fotowoltaicznej i nie mamy pieniędzy, nie jesteśmy skazani na porażkę. Wystarczy przeglądnąć ofertę popularnych kredytów i pożyczek, by dowiedzieć się, że są to bardzo popularne rozwiązania umożliwiające sfinansowanie takiej transakcji. Pożyczka wcale nie musi być duża, jeśli myślisz, że będzie ci potrzebny kredyt 70 tys, to jesteś w błędzie, bo koszt średniej wielkości instalacji będzie o wiele niższy!
Do wyboru mamy oferty banków, ale również instytucji parabankowych, które proponują bardzo szybką gotówkę na przyzwoitych warunkach. Ważną ich zaletą jest bardzo mała ilość formalności i krótki czas potrzebny do zaciągnięcia takiego zobowiązania. To możliwość sfinansowania fotowoltaiki, ale nie tylko. Biorąc kredyt na 100 tys możemy założyć zarówno dobrej jakości panele słoneczne, pompę ciepła, jak i system rekuperacji. Wszystko to umożliwi nam spore oszczędności na grzaniu. Biorąc pod uwagę rosnące ceny gazu i obecny konflikt na Ukrainie, wydaje się, że odpowiednia termoizolacja budynku oraz ekologiczne metody ogrzewania sprawią, iż kolejna zima może być łatwiejsza do przetrwania.
Jak zaciągnąć kredyt na fotowoltaikę? Sprawa jest bardzo prosta. W przypadku banków potrzebować będziemy zaświadczenia o zarobkach, dowodu osobistego i dobrej historii kredytowej. Jeśli jednak zdecydujemy się na pożyczkę w instytucjach parabankowych, sprawa będzie o wiele prostsza. Mała ilość formalności i bardzo szybkie rozpatrzenie wniosku to coś, co bardzo podoba się klientom chcącym jak najszybciej otrzymać finansowanie swojej przydomowej elektrowni słonecznej.
Zobacz także: Kredyt 50 tys online